Notícies

Membres del grup de guies canins de la Policia impulsen un calendari solidari a favor de GosSOS

15/09/2022

Els 12 gossos del cos policial són els protagonistes de la iniciativa

Aquest matí s'ha presentat el calendari solidari que dos membres del grup de guies canins de la Policia ha impulsat a iniciativa pròpia, amb el suport del Cos i en benefici de la nostra associació

Al calendari hi apareixen els 12 gossos policia que formen part del grup en les especialitats de recerca d'explosius, estupefaents, divises, rastre i defensa. La idea va sorgir dels agents Joan Antoni Berenguer i Roger Tomàs amb l'objectiu de donar a conèixer a la ciutadania el treball del grup caní. Al mateix temps, amb aquesta acció es vol donar un cop de mà a la nostra entitat i sensibilitzar la població en la importància de protegir els animals i garantir el seu benestar. Els mateixos guies canins s'han encarregat de realitzar les fotografies i han finançat el projecte. 

El calendari estarà disponible a partir d'aquest dijous 15 de setembre a un preu de 10 euros i els beneficis de la seva venda es destinaran íntegrament a GosSOS. Es podrà adquirir a la gossera, així com als estands que tindrem a la Fira animalista de la Massana del pròxim 1 d'octubre, a la Fira d'Andorra la Vella, del 21 al 23 d'octubre, i a la botiga STAY de la plaça Coprínceps d'Escaldes-Engordany. S'aniran incorporant punts de venda durant els propers dies i setmanes. També es podrà demanar a través de l'instagram del @grupcani i @gossosandorra

La presentació ha tingut lloc a les dependències del miniteri de justícia i interior i ha comptat amb la presència de diversos membres de la nostra entitat. En nom de GosSOS, Audrey Montel, ha agraït la iniciativa als policies i ha posat en valor la col·laboració de l'entitat amb el grup de guies canins, "una col·laboració que té la vocació de visualitzar la important tasca de seguretat que fan els gossos policia al nostre país i l'objectiu més general de la cura i el respecte cap als animals com a tret que defineixi la nostra societat".