Notícies

Èxit de la campanya solidària "El meu gos i jo" de la fotògrafa Céline Pech

17/05/2021

Les mini-sessions fotogràfiques amb mascotes recapten més de 215 quilos de pinso i diversos nous associats a GosSOS

La sisena edició de la campanya "El meu gos i jo" impulsada per la fotògrafa Céline Pech en favor de la nostra entitat ha estat, de nou, un èxit. Durant aquest cap de setmana s'han recollit 215 quilos de pinso i s'han realitzat noves altes a GosSOS. Entre divendres, dissabte i diumenge, més de 25 persones i families han pogut gaudir de la seva mini sessió de fotografies amb la seva mascota a càrrec de Pech i el seu equip. El pinso recollit, en gran part ligth i hipoalergènic, se sumarà al banc d'aliments de GoSOS que ajuda especialment a famílies que ténen dificultats econòmiques per l'alimentació especialitzada dels seus peluts. 

Aquest dilluns, la fotògrafa ha fet entrega del pinso recollit i de les butlletes de nous associats a la Coral Bonnín, secretària de la junta directiva. Des de GosSOS volem agraïr la participació de totes aquestes persones i, sobretot, a la Cèline Pech per la seva implicació i voluntat d'ajudar als gossos més desaforits del país i fer-ho a través de la nostra entitat.